• Zawodnik

    Dariusz Stanuch (1986) -
    ,

  • O mnie

    Urodziłem się 30 stycznia 1986 roku w Zakopanem. Sport od najmłodszych lat był mocno zakorzeniony w moim życiu. Pomimo uzdolnień artystycznych od 6 klasy podstawowej wybrałem tą drogę, która trwa po dzień dzisiejszy. Od tego momentu na dobre związałem się, jak się później okaże z moją dyscypliną. Dalszą przygodę rozwijałem w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem, gdzie skończyłem gimnazjum oraz liceum. Kolejnym etapem mojej edukacji była Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie, której od 2012 roku jestem absolwentem. Ukończyłem wydział wychowania fizycznego oraz specjalizację trenerską z łyżwiarstwa szybkiego. Moim wieloletnim trenerem od którego wszystko się zaczęło i któremu bardzo wiele zawdzięczam był i zawsze będzie Eligiusz Grabowski.

    Poza łyżwiarstwem kocham góry i wspinaczki. Bardzo lubię jeździć na rowerze i pokonywać trudne, górzyste trasy. Każda aktywność fizyczna (narty, pływanie, piłka nożna itd) dostarcza mi wiele radości i pozytywnej energii.Poza sportem uwielbiam słuchać muzyki i to naprawdę różnej, spotykać się z przyjaciółmi oraz spędzać czas z moją rodziną. To ona jest dla mnie priorytetem i wsparciem.

    Obecnie szlifuje formę na kolejny sezon, jednocześnie pracując już jako trener łyżwiarstwa szybkiego w Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem. Ponad to reprezentuje ACSS z łyżwiarstwa szybkiego w klubie AZS w Zakopanem i jestem nauczycielem wychowania fizycznego w szkole prywatnej "BETLEJEM" również w Zakopanem.

    Członek zarządu Klubu sportowego AZS Zakopane.

  • Osiągnięcia

    8 złotych medali Mistrzostw Polski seniorów w biegu drużynowym

    Mistrz Polski Juniorów na 5000m

    3 brązowe medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Wieloboju

    Wygrana Pucharu Polski w punktacji generalnej na dystansie 5000m

    Brązowy medal mistrzostw Polski juniorów na dystansie 3000m

    6 miejsce w biegu drużynowym na Uniwersjadzie w Trentino 2013

    6 zawodnik Akademickich Mistrzostw Świata na dystansie 10km w Zakopane 2012

    7 miejsce na dystansie 5000m w Challengers Cup ( małe mistrzostwa Europy )

    Dwukrotnie powołany do ścisłej kadry narodowej

    Obecnie trener Krzysztof Niedźwiedzki

    Od zawsze klub sportowy AZS Zakopane

  • Galeria