W piątek, 30 maja, w Centrum Olimpijskim w Warszawie po raz kolejny odbyło się podsumowanie rywalizacji sportowej w systemie sportu dzieci i młodzieży.
Minister Sportu i Turystyki Andrzej Biernat spotkał się z wojewodami, prezydentami i burmistrzami oraz z przedstawicielami samorządów, związków i klubów sportowych.
W uroczystości wręczenia nagród i pucharów wzięła udział Irena Szewińska, multimedalistka olimpijska, członek Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego.
Rozdano nagrody finansowe dla klubów sportowych oraz puchary i dyplomy dla miast, gmin i województw.
Zakopane po raz 13 z rzędu zajęło I miejsce w kategorii miast od 20-50 tys. mieszkańców.

Warto dodać, że Zakopane zajęło 20. miejsce w klasyfikacji generalnej miast i gmin, a sklasyfikowano 884 gminy. Powiat Tatrzański również po raz 13 zwyciężył w kategorii powiatów, których sklasyfikowano ogółem 361. W kategorii klubów sportowych Zakopiański AZS okazał się najlepszy (również po raz 13) wśród sklasyfikowanych 3329 klubów. W Systemie Sportu Młodzieżowego za 2013, głównie dzięki zawodnikom naszego klubu, powiat tatrzański zajął 12 miejsce na 361 powiatów, gmina Zakopane zajęła 20 miejsce na 884 gminy:w Gminie Zakopane 1 miejsce AZS Zakopane w punktacji łącznej klub zajął 22 miejsce na 3329 klubów w Polsce. W punktacji klubów w miastach 20 000 - 50 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 13 lat zajmowaliśmy 1 miejsce otrzymując tym samym nagrodę Ministra Sportu na zakup sprzętu sportowego.